ظرف یاب
ظرف یاب

ظروف پذیرایی تزیینی چه تغییری در منزل شما ایجاد می‌کند؟

از جمله وسایل دکوری هر خانه ظروف پذیرایی تزیینی آن منزل است که سلیقه ،حس ،نوع تفکر و اشتیاق را برای میهمان به نمایش می‌گذارد.

بانوانی که برای خود و مهمانشان  ارزش قائل اند؛ بهترین ظروف را برای پذیرایی در مجالس مهمانی خود انتخاب می کنند و هستند بانوانی که برای پذیرایی  از مهمان از ظروف نو و زیبا استفاده نموده و برای خود از ظروف کهنه و حتی شکسته استفاده می کنند. دراینجا قصد داریم در مورد ظروف پذیرایی تزیینی صحبت کنیم به سوالاتی دراین رابطه پاسخ دهیم.

 

  • انواع ظروف پذیرایی

  • خلاقیت در تزیین خانه 

  • وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون خانه 

  • نگهداری ظروف در

  • قیمت ظروف پذیرایی تزیینی 

*********************************************************************

  • انواع ظروف پذیرایی

 

متداولترین ظرف در منازل، ظروف چینی است. ظروف بلور و کریستال ،ظروف قدیمی خاص مثل سفال و برنج با کاربردها و زیبایی های متفاوت در کنار ظروف دیگر قرار می گیرد. معمولاً خانم های کدبانو خانه دار جایگاه هر ظرف را خوب می‌داند و گاهی برای ست کردن دکور خود، کل دکور میز را از یک جنس انتخاب می‌کند.

اما معمولا ظروف پذیرایی تزینی فقط کاربرد تزیین و دکوراسیون دارند و می توانند از هر پنج ،جنس چینی ،بلوار کریستال ،برنج و سفال و سرامیک و حتی چوب باشند.

ظروف پذیرایی تزیینی

 

  • خلاقیت در تزیین خانه 

منزل چه بزرگ باشد چه کوچک در هر نقطه  آن می‌توان خلاقیت به خرج داد و فقط از ظروف  پذیرایی تزیینی استفاده نکرد چشمان خود و دستان خود در جهت زیبا سازی نیز استفاده کرد. مثلا برای میهمان ظروفی را می‌توان خرید که ساده و ارزان باشند. و با کمی خلاقیت و استفاده از انواع گل های چینی موجود در بازار به آن ظرف جلوه جلای خاصی بخشید و حالت سادگی خارج کرد.

ظروف پذیرایی تزیینی همیشه نمایش‌دهنده سلیقه وتفکر کدبانوی آن خانه است. پس در کنار سادگی ازمدرنیته نیز باید بهره جست.

 

ظروف پذیرایی تزیینی

 

  • وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون خانه 

 

برای یک دکوراسیون زیبا باید از هر مدل جنسی و شکلی استفاده نکرد و سلیقه را در دکور خانه به کار برد مثلا برای گلدان های گل طبیعی  از جنس سفال زیبا استفاده کرد و با توجه به فرم ورنگ خانه گلدان خرید. بطور مثال در خانه کوچک می‌توان از گلدان های کوچک استفاده کرد.

ظروف پذیرایی تزیینی

در دکور بوفه با توجه به بوفه وسیله‌هایی در آن بچینم و از اغراق در رنگ و اندازه بپرهیزیم. ترکیب خانه را با توجه به سن انتخاب کنیم. مثلا منزل یک زوج جوان می‌تواند پر ازرنگ و طرح های سبک باشد. و یا خانه یک زوج دارای فرزند کوچک نباید دکور و تزیینات نزدیک و در دسترس باشند.

سعی کنید از هر وسیله در جای خود خوب و درست استفاده شود و نیز خانه به بازار تبدیل نشود.

 

  • نگهداری ظروف در ویترین

جواب خیر است. بایستی اجناس داخل بوفه که معمولا سبک دکوری را دارند در قسمت دید بوفه نگهداری شود. و نبایستی از همان وسایل برای پذیرایی استفاده کرد. مگر این‌که بوفه قسمت کابینت مانندی داشته باشد و که بتوان وسایل سر میز را در آنجا قرار داد. همیشه سعی کنیم ظروف پذیرایی تزیینی که حالت دکوری دارند  با ظروف میزبانی جدا باشند. تا با برداشتن این ظروف از قسمت دکور ، دکوراسیون خانه را بهم ریخته نشود و ایجاد آشفتگی نکند.

  • قیمت ظروف پذیرایی تزیینی 

جواب این سوال مستلزم داشتن یک لیست کامل است. زیرا هر وسیله بنابر کابرد و جنس‌اش، قیمتی متفاوت دارد. وسایلی هم هستند که مثل جنس برنج که به میزان وزنشان قیمت گذاری می‌شوند. ظروف چینی با توجه به شکل، قیمت خاصی دارند. مثلا چینی بشقاب با چینی مجسمه در یک رنج قیمت نیست. اما معمولا در هردو حالت گران هستند.

هم‌چنین وسایل دست ساز ارزش بیشتری دارند و گرانترند. پس در اینجا نمی توان بدون هیچ فاکتوری قیمت گذاری کرد و باید اندازه ،جنس و کاربردش رادر نظر گرفت.

 

 

نتیجه گیری 

خانه جای به رخ کشیدن اسباب منزل نیست! نباید حس آرامش خانه را از بین برد. هم‌چنین نباید دکور خانه را به صورت شلوغ و بازاری چید.  ترس برخورد با وسایل و دکور آرامش مهمان و ساکنین منزل را  از آنان سلب می نماید.

هم‌چنین نباید خانه آنقدر خانه بدون دکور و تزیینات باشد که به شخص حس حضور در اداره یا مدرسه را بدهد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter