ظرف یاب

همه چیز در مورد آرکوپال

وبلاگ

۷ شهریور ۱۳۹۸ 2753 بازدید
ظرف یاب
همه چیز در مورد آرکوپال

همه چیز در مورد آرکوپال

در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های ظروف آرکوپال بپردازیم .

از حیث جنس، ارکوپال حد واسطِ شیشه و چینی است. البته بسیار زیباتر از شیشه و به سبب نازکی، بسیار سبک تر از چینی.

برای تولید ظروف آرکوپال ، ترکیبی از مواد اولیه مثل سیلیس، آهک، فلدسپات، کربنات سدیم و … مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیب این مواد در معرض حرارت بیش از 1500 درجه سلسیوس قرار گرفته و سپس با استفاده از سیستم گریز از مرکز به اَشکال و قالب های متفاوت در می آید.

در واقع رمز نازک تر بودن ظروف آرکوپال در مقایسه با ظروف چینی هم در همین شکل فرایند تولید آنهاست.

جایی که بر عکس تولید ظروف چینی، از قالب و پرس خبری نیست و ظروف تولید شده، جنسی شبیه به شیشه داشته و در عوض به سبب برخورداری از ماده اولیه فلوراید، از حیث سفیدی، ظاهرشان به ظروف چینی می زند.

اما حال شاید برایتان سوال باشد که چرا ظروف آرکوپال در برخی مواقع، جایگزین سرویس های چینی می شوند؟ در ابتدا بد نیست نگاهی گذرا به ویژگی های ظروف آرکوپال داشته باشیم.

 

 

همه چیز در مورد آرکوپال

سبک وزن بودن
همانطور که گفته شد ظروف آرکوپال در مقایسه با چینی آلات بسیار سبک تر هستند و کاملا منطقی است که این عامل بتواند به سبب سهولتی که در فرایند پذیرایی با خود به همراه می آورد،بر میزان محبوبیت ظروف آرکوپال اضافه کند. شاید شما هم در مقام عمل، حمل ظروف سبک آرکوپال را به سرویس های چینی ترجیح دهید!

 

نشکن بودن
ظروف آرکوپال به سبب ماهیت بینابینی خود، بر عکس ظروف چینی از خاصیت نشکن بودن برخوردار است. رها شدن یک ظرف آرکوپال از دستتان بر عکس یک قطعه چینی، خیلی شبیه به فاجعه نیست و می توانید امیدوار باشید که پس از برداشتن آن از روی زمین، کوچکترین آسیبی به آن وارد نشده باشد.

 

قابلیت استفاده در مایکروفر
بیشتر ظروف آرکوپال در حین فرایند ساخت بواسطه یک عملیات ویژه حرارتی در مقابل گرما مقاوم می شوند.

نام این عملیات خاص آنیل کردن است که باعث می شود بیشتر ظروف آرکوپال را بتوان فارغ از هرگونه نگرانی در مایکروفر ها قرار داد.

 

زیبایی چشم گیر
شاید درخشندگی ظروف آرکوپال در مقایسه با ظروف چینی ناچیز باشد اما در هر صورت بواسطه پیشرفت فناوری های ساخت، ظروف آرکوپال در اَشکالی بسیار زیباتر، رسمی تر و ظریف تر در مقایسه با قبل روانه بازار می شوند. علاوه بر آن، امروز تنوع در طرح ها و رنگ های کار شده بر بدنه ظروف آرکوپال بسیار بیشتر است و این به نوبه خود دست خریدار را بسیار باز می گذارد. شاید این عامل جدی ترین تهدید برای بازار ظروف چینی باشد. بازاری که دلیل اول و آخر فروش بالای آن، زیبایی و رسمیت محصولات آن است.

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید